Support online obsługa informatyczna dla Firm już od 1499 zł/ms

Microsoft 365, dawniej znany jako Office 365, jest kompleksowym pakietem usług i aplikacji, które odgrywają kluczową rolę w codziennej pracy wielu firm oraz użytkowników indywidualnych. Licencje Microsoft 365 oferują dostęp do szerokiego spektrum narzędzi, które wspierają zarówno dużych przedsiębiorców, jak i małe firmy, a także użytkowników domowych. Na jaki rodzaj licencji się zatem zdecydować, prowadząc firmę? Zachęcamy do lektury.

Office 365 dla firm

Office 365 dla firm to zestaw zaawansowanych rozwiązań, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększaniu efektywności i wspieraniu procesów biznesowych w przedsiębiorstwach różnej wielkości. Skupienie się na potrzebach biznesowych to główna cecha tych licencji, które dostarczają narzędzi niezbędnych do codziennej pracy profesjonalistów.

Ważnym elementem Office 365 dla firm jest dostęp do klasycznych aplikacji biurowych, takich jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook. Te uniwersalne programy są nieodzownym narzędziem pracy w wielu branżach, umożliwiając tworzenie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji oraz zarządzanie korespondencją i kalendarzem.

Równie ważne są narzędzia wspierające pracę zespołową i komunikację. Microsoft Teams, będący częścią Office 365, to platforma umożliwiająca sprawną komunikację w zespole, organizację wideokonferencji oraz współdzielenie plików i dokumentów w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pracownicy mogą efektywnie współpracować, niezależnie od swojej lokalizacji.

Office 365 dla firm oferuje także szereg rozwiązań chmurowych. OneDrive dla Firm oraz SharePoint pozwalają na bezpieczne przechowywanie, udostępnianie i zarządzanie dokumentami w chmurze, co zwiększa mobilność i dostępność danych. To kluczowe aspekty, które wspierają elastyczność pracy oraz zdalne zarządzanie projektami i zasobami firmy.

Bezpieczeństwo jest kolejnym, istotnym aspektem Office 365 dla firm. Microsoft gwarantuje zaawansowane zabezpieczenia danych, w tym ochronę przed malware, phishingiem i innymi zagrożeniami cyfrowymi. Funkcje, takie jak zaawansowane zarządzanie tożsamością i dostępem, szyfrowanie danych oraz regularne kopie zapasowe zwiększają poziom bezpieczeństwa korporacyjnych informacji.

Office 365 Business 

Office 365 Business to specjalnie zaprojektowany pakiet aplikacji biurowych i usług chmurowych, dedykowany przedsiębiorstwom. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia firmom zwiększenie efektywności pracy, poprawę komunikacji i zarządzania dokumentami. Licencja Microsoft 365 przeznaczona jest dla 300 użytkowników można ją instalować na komputerach PC lub MAC.

Office 365 Business jest również skalowalnym rozwiązaniem, co oznacza, że można dostosować liczbę licencji i zakres funkcji do aktualnych potrzeb firmy. Elastyczność w zakresie dopasowania pakietu do wielkości i charakteru działalności pozwala na optymalizację kosztów i zapewnia, że przedsiębiorstwo płaci tylko za potrzebne funkcje. Jest to standardowa wersja tego programu.

Office 365 Business Premium

Office 365 Business Premium to rozszerzona wersja pakietu Office 365, oferująca zaawansowane funkcje i narzędzia, które są niezwykle przydatne w nowoczesnym środowisku biznesowym. Ten pakiet został stworzony z myślą o firmach poszukujących kompleksowych rozwiązań, które nie tylko wspierają podstawowe działania biurowe, ale również zapewniają dodatkowe możliwości w zakresie zarządzania i bezpieczeństwa.

Office 365 Business Premium ma również funkcje administracyjne i analityczne, takie jak zaawansowane raportowanie i analiza danych, co umożliwia lepsze zrozumienie i optymalizację procesów biznesowych. Narzędzie jest przeznaczone maksymalnie dla 300 użytkowników, można go instalować na komputerach PC/MAC. Zawiera aplikacje: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access oraz dostęp do usługi OneDrive, Exchange, SharePoint i Microsoft Teams.

Office 365 Business Essentials

Office 365 Business Essentials to specjalnie skonstruowany pakiet usług dla małych i średnich firm, który dostarcza ważnych narzędzi, niezbędnych do zarządzania działalnością biznesową w sposób efektywny i nowoczesny. Ten pakiet został opracowany, aby spełnić podstawowe potrzeby małych przedsiębiorstw w zakresie komunikacji, współpracy i przechowywania danych.

Główną cechą Office 365 Business Essentials jest dostęp do chmurowych wersji klasycznych aplikacji biurowych, takich jak Microsoft Word, Excel i PowerPoint. Umożliwia to tworzenie, edytowanie i współdzielenie dokumentów w czasie rzeczywistym, co jest niezwykle istotne dla zespołów pracujących zdalnie lub w różnych lokalizacjach.

Kluczowym elementem tego pakietu jest Microsoft Exchange Online, który dostarcza profesjonalnych narzędzi do zarządzania pocztą e-mail i kalendarzem.

Porównanie licencji – która najlepsza dla Twojej firmy?

Wybór odpowiedniej licencji Microsoft 365 jest kluczowym aspektem zapewniającym efektywność i produktywność w firmie. Każdy z dostępnych pakietów – Office 365 Business, Office 365 Business Premium oraz Office 365 Business Essentials – został zaprojektowany z myślą o spełnieniu różnorodnych wymagań biznesowych i operacyjnych.

  • Office 365 Business jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują podstawowych narzędzi biurowych, takich jak Word, Excel czy PowerPoint, w połączeniu z funkcjonalnością przechowywania danych w chmurze za pośrednictwem OneDrive. Pakiet ten jest odpowiedni dla firm, które cenią sobie prostotę i efektywność, oferując jednocześnie niezbędne narzędzia do codziennej pracy biurowej.
  • Office 365 Business Premium to pakiet rozszerzony, który oprócz standardowych aplikacji Office, ma dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowane narzędzia do współpracy (Microsoft Teams), profesjonalne zarządzanie pocztą e-mail (Exchange Online) oraz dodatkowe narzędzia do zarządzania bazami danych i materiałami promocyjnymi (Publisher, Access). Jest to rozwiązanie skierowane do firm, które potrzebują bardziej kompleksowego pakietu narzędzi wspierających zarówno indywidualną pracę, jak i współpracę zespołową.
  • Office 365 Business Essentials skupia się przede wszystkim na usługach chmurowych i narzędziach wspierających komunikację. Ten pakiet nie zawiera pełnych wersji aplikacji desktopowych, lecz oferuje dostęp do wersji online Worda, Excela i PowerPointu, a także zaawansowane narzędzia komunikacyjne – jak Exchange Online i Microsoft Teams. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które polegają na pracy zdalnej i potrzebują efektywnych narzędzi do zarządzania komunikacją oraz współpracą online.

Podczas wyboru odpowiedniej licencji, warto rozważyć specyfikę działalności firmy, liczbę pracowników, potrzebę dostępu do zaawansowanych narzędzi do współpracy, a także budżet. Istotne jest zrozumienie, które narzędzia są niezbędne dla działalności firmy i jak pakiet może wspierać jej rozwój i efektywność.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej licencji Microsoft 365 jest kluczowy dla zapewnienia efektywności i produktywności w każdym biznesie. W artykule przedstawione zostały różne opcje: Office 365 Business, Business Premium oraz Business Essentials, każda z nich oferująca unikalne funkcje i narzędzia dostosowane do różnorodnych potrzeb przedsiębiorstw. Od podstawowych aplikacji biurowych, przez rozwiązania wspierające pracę zespołową, aż po zaawansowane usługi chmurowe – każdy pakiet został zaprojektowany z myślą o konkretnym profilu działalności. Ważne jest, aby dokonując wyboru, zastanowić się nad specyfiką firmy, liczbą pracowników oraz wymaganiami dotyczącymi współpracy i bezpieczeństwa danych, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie potencjału oferowanego przez Microsoft 365.

BLOG

Zobacz inne nasze artykuły

Bezpłatna wycena ✍️