Support online obsługa informatyczna dla Firm już od 1499 zł/ms

Zadzwoń : +48 22 335 28 00 
Angielski Niemiecki

W dzisiejszych czasach cyfrowej rewolucji coraz więcej usług i aplikacji przenosi się do chmury. Czy zastanawiałeś się kiedyś czym ona tak właściwie jest, oraz jak zacząć z niej korzystać? Okazuje się ona nowoczesnym, bezpiecznym i niezwykle wydajnym rozwiązaniem.

Jednym z liderów w tej dziedzinie jest Microsoft, oferujący swoją platformę aplikacji chmurowych pod nazwą Microsoft 365. W tym artykule przyjrzymy się bliżej chmurze, podpowiemy, jak korzystać OneDrive i porównamy go z popularnym konkurentem, a więc zaczynajmy!

Jak działa chmura Microsoft? 

Infrastruktura i serwery: Microsoft utrzymuje ogromne centra danych na całym świecie, gdzie przechowywane są Twoje dane. To tam wszystko się dzieje!

Dostęp poprzez Internet: Twoje dane są dostępne dla Ciebie poprzez połączenie z Internetem, niezależnie od tego, czy pracujesz na komputerze, tablecie czy smartfonie.

Usługi w chmurze: Aplikacje i narzędzia dostępne w chmurze Microsoft 365 są aktualizowane automatycznie, więc zawsze korzystasz z najnowszych wersji.

Korzyści korzystania z chmury Microsoft 365

  • Elastyczność i mobilność – Pracuj gdziekolwiek chcesz,
  • Komunikacja –  Współpracuj w czasie rzeczywistym,
  • Nowoczesne narzędzia- Teams, Sharepoint, OneDrive i wiele innych!
  • Bezpieczeństwo – Decydujesz, kto ma prawo zobaczyć i edytować Twoje pliki.

OneDrivedo czego służy?

Czy chciałbyś, żeby twoje pliki były zawsze dostępne i bezpieczne? Z pomocą przychodzi OneDrive. Aplikacja, która ułatwia zarządzanie danymi i sprawia, że ich przechowywanie staje się prostsze i bardziej efektywne. Dzięki OneDrive możesz synchronizować swoje pliki między urządzeniami, udostępniać je innym osobom oraz tworzyć kopie zapasowe.

Jak zacząć z niego korzystać?

Z OneDrive możesz korzystać bezpłatnie! Wystarczy, że założysz konto na stronie producenta. Uzyskamy w ten sposób 5 GB miejsca na nasze pliki. Jeśli potrzebujesz jednak większej przestrzeni, to Microsoft przygotował dla Ciebie rozbudowane plany, które oferują aż do 1 TB magazynu w chmurze.

Jak przenieść nasze pliki do OneDrive?

To proste! Jeśli utworzyłeś już konto, wystarczy, że na stronie Microsoft365 znajdziesz wcześniej wspomnianą aplikacje. Ukaże Ci się interfejs, za pomocą którego będziesz mógł tworzyć foldery, dodawać swoje pliki i udostępniać je innym osobom. Microsoft oferuję dla subskrybentów aplikację pulpitową. Za jej pomocą możemy ułatwić proces przenoszenia plików i robienia kopii zapasowych.

Dodawanie plików do OneDrive w przeglądarce 

Czy OneDrive jest bezkonkurencyjny?

Konkurentów na rynku jest bardzo wiele. Dysk Google również oferuje przechowywanie, udostępnianie i tworzenie kopii zapasowych plików. Oferty są dostosowane do Twoich potrzeb. Producent w ofercie Google Workspace dla swoich subskrybentów w pakietach firmowych ma aż do 5 TB przestrzeni w chmurze.

Cennik Licencji Microsoft 365 dla firm
Cennik Licencji Google Workspace dla firm

Microsoft 365 czy Google Workspace – co wybrać?

Porównanie pakietów:

Microsoft 365:

Pierwsza i zasadnicza kwestia to oczywiście pojemność i cena. Cenniki obu producentów są bardzo do siebie zbliżone. Microsoft w każdym pakiecie Business, ma dla Ciebie 1 TB magazynu w chmurze i 50 GB miejsca na pocztę. Dużą zaletą są aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams i OneDrive. Możesz z nich korzystać za pomocą przeglądarki internetowej w każdym z powyższych subskrypcji. Business Standard umożliwi pobranie ich bezpośrednio na urządzenia PC i Mac. Daje to Twojemu zespołowi narzędzia do efektywnej pracy i współpracy w czasie rzeczywistym.

Google Workspace:

Google w swoich pakietach współdzieli przestrzeń na pliki i skrzynkę mailową. Pakiet Business – dwukrotność, tego co zapewnia nam Microsoft na tym samym poziomie subskrypcji. Każda Starter zapewnia Ci 30 GB miejsca na te dwie rzeczy – to niewiele w porównaniu do konkurenta. W tym przypadku warto zastanowić się nad subskrypcją Business Standard. Otrzymasz wtedy aż 2 TB miejsca, gdzie subskrypcja Google uprawnia Cię do korzystania z aplikacji Gmail, Dysku Google, Chatu, Docs, Sheets i wiele innych!

 Microsoft 365Google Workspace
Licencja Basic / Starter1 TB30 GB
Licencja Standard1 TB2 TB
Licencja Premium / Plus1 TB5 TB
Porównanie otrzymywanej przestrzeni chmurowej w zależności od subskrypcji

W kwestii ilości do ceny wygrywa Google. Oczywiście rozszerzanie licencji nie obejmuję tylko pojemności chmury, ale na to zwracamy uwagę w tym artykule. Pakiet Office, czy nowoczesne aplikacje od Google? Wszystko zależy od twoich upodobań.

Podsumowanie

Wybór między OneDrive a Dyskiem Google pozostawiam Tobie. Obie aplikacje możesz przetestować za darmo i wybrać swojego faworyta.  Bez wątpienia usługi chmurowe to rozwiązanie, które jest w stanie zmienić naszą pracę na lepsze. Współczesne organizacje potrzebują współczesnych rozwiązań.

Zachęcamy do zapoznania się z zakładką OFERTA, znajdziesz w niej informacje o pakiecie Microsoft 365.  OneDrive jest jedną z wielu aplikacji, oferowanych przez Microsoft i stanowi podstawowe narzędzie do komunikacji w wielu firmach. Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem usługi Office 365 Business w Twojej firmie, to zgłoś się do nas. Nasi specjaliści przeprowadzą cały proces sprawnie i szybko.

Usługi informatyczne i outsourcing IT świadczony przez Support Online to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Wsparcie techniczne oferowane przez naszych inżynierów oceniane jest przez klientów na najwyższym poziomie.

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo – KONTAKT.

Krystian Walo
Specjalista IT

BLOG

Zobacz inne nasze artykuły

Bezpłatna wycena ✍️