Support online obsługa informatyczna dla Firm już od 1499 zł/ms

Zadzwoń : +48 22 335 28 00 
Angielski Niemiecki

We wcześniejszym artykule przekazaliśmy garść informacji o charakterystyce pracy na Pierwszej Linii Wsparcia. Podczas rozmów rekrutacyjnych często pojawia się pytanie o możliwość rozwoju i awans. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co robią Specjaliści IT w Support Online, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Support Online wypracowało przez lata strukturę, dzięki której zgłoszenia szybko docierają do właściwych osób. Najbardziej rozpowszechnionym podziałem, które stosowane są w firmach jest podział na pierwszą, drugą i trzecią linię wsparcia. W naszej firmie wygląda to ciut nieco inaczej 😊

Pierwsza Linia Wsparcia jest odpowiedzialna za odbieranie i realizację zgłoszeń od użytkowników. Jeśli dany problem wymaga większych umiejętności/uprawnień/dłuższego czasu realizacji, jest wtedy  przekazywany dalej. To ‘dalej’ to właśnie osoby, które pracują jako Specjaliści IT albo Administratorzy. Do nich docierają zgłoszenia z Pierwszej Linii Wsparcia.

Praca specjalisty z klientami

Każdy specjalista odpowiada za obsługę jednego lub kilku klientów. Ich ilość zależy od wielkości firmy, stopnia skomplikowania infrastruktury informatycznej lub rodzaju kontraktu na obsługę IT. Mamy w zespole osoby, które mają pod swoją opieką tylko jednego klienta, a są też specjaliści, którzy odpowiadają za kilka firm jednocześnie. Jako Support Online dbamy o to, alby ilość klientów i prac była optymalna oraz zrównoważona.

Mobilność

Praca specjalisty może być bardziej lub mniej mobilna. Zależy to od ilości i rodzaju klientów. Co to oznacza w praktyce?

Support Online podpisuje różne rodzaje umów na obsługę informatyczną w zależności od potrzeb firm, które obsługujemy. Jednego klienta trzeba odwiedzić na przykład dwa razy w tygodniu, a do innego wyrusza się tylko w przypadku awarii. Zawsze staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do realizacji takich zadań. Nasi pracownicy mają dostęp do samochodów służbowych, które wykorzystują do odbywania wizyt lub w przypadku awarii.

Zespołowość

Specjaliści i administratorzy pracują w zespołach liczących od kilku do kilkunastu osób. Istotne jest dla nas to, żeby każdy z nich miał wsparcie i był zastępowalny. Dzięki temu unikamy problemu organizacyjnego w przypadku choroby lub urlopu, a nasi pracownicy nie muszą martwić się obowiązkami służbowymi w czasie wolnym. Ogromnym atutem pracy w zespołach jest też możliwość dzielenia się wiedzą i realne wsparcie innych osób z zespołu lub Team Leadera.

Obszary techniczne

Support Online obsługuje ponad 200 firm, które są bardzo zróżnicowane pod kątem wielkości i rodzaju działalności. Dzięki temu nasi pracownicy spotykają się z różnorodną tematyką IT. Nie sposób jest wymienić wszystkich obszarów, z jakimi można się spotkać podczas codziennej pracy. Specjaliści IT odpowiadają zarówno za tematy z obszaru helpdesku i administracji (m.in. instalacja i konfiguracja serwerów, kopie zapasowe, utrzymanie prawidłowości działania usług, zapewnienie dostępu do zasobów plikowych/aplikacyjnych, obsługa Active Directory, obsługa systemów pocztowych, obsługa usług terminalowych).

Nasi pracownicy mogą brać również udział w dodatkowych projektach. We współpracy z Team Leaderem oraz z działem handlowym specjaliści IT podejmują się takich prac jak: konfiguracja środowisk serwerowych opartych o rozwiązania wirtualizacji, wdrożenia usług Microsoft 365 w tym Exchange Online, migracje poczty i zasobów, uruchamianie środowisk chmurowych, uruchamianie różnych środowisk aplikacyjnych w zależności od potrzeb klienta.

W Support Online spotkasz się z wieloma, interesującymi obszarami IT oraz z świetnie zorganizowaną pracą zespołową. Jako organizacja wspieramy naszych ludzi w codziennej pracy i rozwoju oraz dbamy o jak najlepszy poziom wiedzy. Większość naszych specjalistów zaczynała pracę na Pierwszej Linii Wsparcia ale zdarza się, że prowadzimy też rekrutację bezpośrednio na stanowisko Specjalisty IT. Więcej informacji o tym jak się pracuje w Support Online znajdziesz na stronie kariera.

Joanna Chojecka
HR Manager w Support Online

BLOG

Zobacz inne nasze artykuły

Bezpłatna wycena ✍️