Support online obsługa informatyczna dla Firm już od 1499 zł/ms

Zadzwoń : +48 22 335 28 00 
Angielski Niemiecki

Stoisz przed dylematem, jakie telefony kupić do firmy, tak aby pracownicy nie narzekali na ich wydajność, oraz, aby wszystkie dane przechowywane w telefonach były bezpieczne i nie dostały się w niepowołane ręce.

Na rynku znajduje się szereg urządzeń których, ceny zaczynają się od 700 zł, a kończą na kilku tysiącach złotych. Podstawowa różnica to producent oraz szybkość działania urządzenia. Kolejna różnica to system operacyjny zainstalowany na smartfonie. Systemów jest kilka, ale skupmy się na Androidzie oraz iOS. Oprogramowanie zainstalowane na iPhone (iOS) oraz na telefonie z systemem Android to zupełnie dwa różne systemy operacyjne. Można powiedzieć, że różnica między nimi jest ogromna i zaczyna się już w sposobie implementacji na urządzeniu.

Android jest systemem otwartym. Oznacza to, że na telefon z Androidem można zainstalować dowolną aplikację pobraną z Internetu z pominięciem oficjalnych źródeł dostarczania aplikacji. iOS jest tzw. systemem zamkniętym. Oznacza to, że nie ma możliwości instalacji aplikacji pochodzących z nieoficjalnych źródeł. Nawet podłączając iOS do komputera masz ograniczoną możliwość dostępu do pamięci urządzenia, nie możesz zmienić/dodać/usunąć żadnych innych plików poza zdjęciami i własnymi dokumentami. Warstwa aplikacyjna jest zupełnie niedostępna dla użytkownika. Użytkownik nie ma możliwości ingerowania w kod źródłowy i pliki konfiguracyjne tak jak ma to miejsce w przypadku systemu Android.

Czy migracja z Androida do iOS jest bezproblemowa?

Kilka lat temu przeniesienie danych między dwoma ekosystemami było dość trudne. Nie było przygotowanych narzędzi, które pomagały przeprowadzić taką migrację w sposób „users friendly”. Aktualnie ten proces został mocno zautomatyzowany, co przekłada się na możliwość wykonania go samodzielnie bez specjalistycznych umiejętności.

W dalszej części artykułu dowiesz się jak samodzielnie przeprowadzić migrację wszystkich lub wybranych danych z systemu Android na iPhone’a.

Czas na pierwsze podejście do migracji danych.

Gdy już rozpakujesz nowego iPhone’a z pudełka, podłącz go do ładowania. Istotne jest, aby podczas przenoszenia danych nie zabrakło zasilania. Może to negatywnie wpłynąć na cały proces przenoszenia danych.

Wskazane jest podłączenie obu urządzeń do ładowarki, więc telefon z Androidem również podłącz pod ładowarkę.

1. Przełóż Kartę SIM ze smartfona z Androidem do iPhone’a – pozwoli to na poprawną aktywację iPhone.

2. Uruchom iPhone i na pierwszym ekranie powitalnym wybierz język, w jakim chcesz, aby działał.

3. Po wybraniu języka, ustawieniu kodu bezpieczeństwa i zeskanowaniu palca służącego do odblokowania urządzenia wybierz opcję: „Przenieś dane z Androida”

przenieś dane z Androida

4. Na urządzeniu z systemem Android pobierz i zainstaluj aplikację : „Przenieś do iOS”. Można ją pobrać stąd lub wyszukać w sklepie Google Play.

aplikacja "Przenieś do iOS"

5. Po uruchomieniu aplikacji „Przenieś do iOS” zezwól na dostęp do wybranych zasobów. Telefon zapyta cię o poniższe zgody :

a. Zezwolić aplikacji Przenieś do iOS na dostęp do Kontaktów

b. Zezwolić aplikacji Przenieś do iOS na dostęp do Kalendarza

c. Zezwolić aplikacji Przenieś do iOS na dostęp do zdjęć, multimediów i plików na urządzeniu

d. Zezwolić aplikacji Przenieś do iOS na wysyłanie i wyświetlanie SMS-ów

6. W dalszym etapie nastąpi bezprzewodowe połączenie telefonu z Androidem do Hot-Spota utworzonego przez iOS. Jeżeli wcześniej podłączyłeś obydwa urządzenia do jednej sieci WI-FI, to w tym momencie zostanie to rozłączone i nastąpi bezpośrednie połączenie telefonów bez użycia twojej sieci WI-FI.

  • Na telefonie z iOS odczytaj wygenerowany kod
  • Na telefonie z Android wpisz kod wygenerowany przez telefon z iOS
  • Telefon z Androidem będzie prosił o podłączenie do sieci WI-FI wygenerowanej przez iPhone
  • Przepisz kod wygenerowany przez telefon z Androidem na iPhone

7. Po wybraniu „połącz” nastąpi możliwość wybrania danych, które chcesz przenieść na iPhone.

Będziesz miał możliwość wybrania spośród poniższych zasobów:

  • Kontakty
  • Historia wiadomości SMS
  • Zdjęcia i wideo
  • Zakładki do stron internetowych
  • Konta pocztowe i ich kalendarze

Po akceptacji nastąpi proces przenoszenia danych między urządzeniami.

WAŻNE !!! –W trakcie przenoszenia obydwa urządzenia muszą pozostać z włączonym ekranem gdzie widnieje procentowy postęp migracji. Przełączenie na inny ekran lub uruchomienie innej aplikacji w tym czasie może spowodować przerwanie procesu i konieczność uruchomienia migracji od początku.

8. Po zakończonym procesie telefon z iOS uruchomi się ponownie.

9. W dalszym etapie można zezwolić na instalację aplikacji, które posiadałeś wcześniej na urządzeniu z Androidem.

WAŻNE !!! –Nie wszystkie aplikacje mają swoje odpowiedniki w iOS. Zostaną zainstalowane tylko zgodne aplikacje

Dodaj aplikację

Po zakończonym procesie większość danych z telefonu posiadającego system Android znajdzie się na telefonie iPhone.

Poniżej możesz zobaczyć kilka zrzutów ekranu obrazujących widok po migracji i potwierdzających możliwości migracyjne:

Warto korzystać z gotowych rozwiązań przygotowanych przez producentów oprogramowania. Proces migracji został zautomatyzowany i w rezultacie wymaga od użytkownika kilkunastu kliknięć, akceptacji regulaminów oraz wybrania interesujących danych do zmigrowania. Mimo, że Android i iOS to dwa zupełnie różne systemy to producenci rozwiązali problem migracji danych między tymi platformami. W rezultacie zmiana telefonu z Androidem na iOS nie powinna sprawiać kłopotów i jest możliwa do przeprowadzenia bez wysoce technicznych kwalifikacji. Powyższy poradnik dokładnie opisuje cały proces oraz wyjaśnia co następuje po sobie.

Szukasz profesjonalnej obsługi informatycznej dla Twojej firmy? Zgłoś się do nas!
Nasza oferta dla firm zawiera m.in.:
administracja serwerami
helpdesk 24/7
chmura prywatna
i wiele innych….
Zapraszamy do współpracy – KONTAKT.

Paweł Bułatowicz
Specjalista IT w Support Online

BLOG

Zobacz inne nasze artykuły

Bezpłatna wycena ✍️